powrót do góry

Kocyk Minky

Przygotowując wyprawkę dla dziecka, nie można zapomnieć o jej niezwykle ważnym elemencie – kocyk Minky lub bawełniany to absolutna podstawa! Wybór kocyka dla niemowlaka powinien być przeprowadzony dokładnie, ponieważ kocyk to często jeden z ulubionych przedmiotów dziecka, do którego może się ono szybko przywiązać. Wysokiej jakości kocyk, który polubi nasze dziecko, ale przede wszystkim który wytrzyma kilka lat – taki cel powinniśmy sobie postawić, przymierzając się do zakupu.

Jaki powinien być idealny kocyk dla dziecka?

kocyk minkySkąd mamy wiedzieć, jaki kocyk polubi nasze dziecko, jeśli stoimy przed zakupem jego pierwszego kocyka? To proste! Miękkie i miłe w dotyku rzeczy – to do nich dzieci uwielbiają się tulić. Nic dziwnego, prawda? Warto więc wybrać kocyk z takiej przyjemnej dla skóry tkaniny. Ważną rzeczą, na którą powinniśmy również zwrócić uwagę, a o których wielu rodziców zapomina, jest elastyczność kocyka. Zwłaszcza kocyk dla niemowlaka nie może być zbyt sztywny, ponieważ trudno będzie nim otulić dziecko w trakcie mrozów. Dlatego też pod tym względem świetnie sprawdzi się kocyk Minky, który jest coraz częściej wybierany przez rodziców na całym świecie. Minky jest tkaniną wysokiej jakości, co jest równie istotne – kupując kocyk wykonany z tkaniny o niższej jakości, musimy liczyć się z tym, że po kilku praniach czy prasowaniu nie będzie już tak miły w dotyku, jak w dniu zakupu.

Minky – co to jest?

Minky to miękka, pluszowa tkanina wykonana z poliestru. W oryginalnym wydaniu jest produkowana przez amerykańską firmę Shannon Fabrics. Czym wyróżnia się ta tkanina i co sprawiło, że pokochały ją miliony rodziców i dzieci na całym świecie? To jak miękka i miła jest w dotyku to jedno, ale ważne jest także to, że jest elastyczna, schnie dość szybko oraz posiada właściwości oddychające. Tkanina jest dostępna w wielu pięknych, żywych kolorach, a także wzorach i jest chętnie wykorzystywana nie tylko do produkcji dziecięcych kocyków i innych akcesoriów dla maluszka, ale także koców dla dorosłych czy szlafroków. Wysoka jakość tkaniny sprawia, że kocyk Minky to doskonały wybór, ponieważ dziecko go pokocha, a on sam posłuży nam kilka lat. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kocyków Minky dla niemowlaka, średniaka i juniora, zapraszamy!